EnergyDiplomacy logo

 nikooweblogo

مدیر سایت

 علیرضا زمانیان جزی دانش آموخته رشته مهندسی مواد و دارای مدرک ®PMP از مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا می باشد. وی در طول فعالیت شغلی خود، در بخش­های مختلف خرید، بازرسی کالا، بازرسی جوش، نظارت بر ساخت تجهیزات فرایندی و کنترل مواد و کالای سایت پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی و حضور فعال در مگاپروژه هایی مانند طرح توسعه پالایشگاه اراک، سایت های پتروشیمی ماهشهر/ کرمانشاه و طرح توسعه فازهای 9، 10، 13، 15، 16، 22 و 24 پارس جنوبی حضور و کسب تجربه نموده است. ماحصل حضور و مشاهدات تجربی و مطابقت آن با استانداردهای علمی مدیریت پروژه، گردآوری، تألیف و طراحی دوره های آموزشی در زمینه های ذیل می باشد:

  • پیمانکاری عمومی
  • حقوقی و قرارداد
  • مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK
  • مدیریت پروژه های EPC نفتی و گاز
  • دفتر مدیریت پروژه PMO
  • استراتژی اجرا و برونسپاری
  • مدیریت مواد و کالای پروژه

علیرضا زمانیان در خصوص آموزش و تدریس با موسسات متعدد و معتبری همچون IMQ Academy و مرکز توسعه و آموزش فصل (نماینده انستیتو مدیریت پروژه آمریکا PMI ) همکاری می نماید.

مطالعه و بررسی شرایط اجرای پروژه های بزرگ نفت و گاز وی را بر آن داشت تا در زمینه نشر و گسترش دانش کسب شده در این حوزه با دیگر نخبگان اقدام نماید. پایگاه اطلاع رسانی پیمانکاری عمومی ایران مکانی مجازی برای به اشتراک گذاری و تسهیم این دانش با دیگران می باشد.

علیرضا زمانیان جزی همچنین مؤسس و مدیرعامل شرکت "مهندسین مشاور پارسیان فیدار خاورمیانه"، می باشد. این شرکت از سال 1388 تاکنون فضایی علمی و عملی جهت ارائه مشاوره مهندسی و مدیریت پروژه به کارفرمایان بوده است.

در طول بیش از 10 سال سابقه تخصصی در حوزه های مختلف مدیریت مواد و کالای پروژه با شرکت های مطرح بین المللی مانند GS E&C  و SINOPEC و کار با ماژول های خرید، بازرسی کالا، لجستیک و Expediting و ماژول عملیات جوش در اکثر فازهای طرح توسعه پارس جنوبی، وی را بر آن داشت تا به بومی سازی این سیستم های اطلاعاتی در حوزه مدیریت پروژه روی آورد. حاصل این همکاری مشترک وی با شرکت درسا رسانه هوشمند در طول شش سال گذشته در این زمینه ماژول های مدیریت کالا، مدیریت عملیات جوشکاری، سیستم مدیریت عملیات Construction در سایت پروژه های نفت و گاز می باشد.

Scroll to Top